גם לך מגיע להתחיל שנה חדשה

בימים אלו הילדים שלך התחילו את שנת לימודים תשפ"ד ואני מזמינה אותך להתחיל שנה חדשה גם את.

את שכל הקיץ תיזזת, חיפשת אטרקציות, ארגנת לוזים, בישלת, כיבסת, וסידרת את הבית שוב ושוב – יכולה להתחיל להירגע קצת ולקחת לעצמך רגע עבור עצמך.

להיפגש עם חברות (בלי ילדים מלאים בגלידה או משתוללים בבריכה), לצאת עם החצי השני (כי חוזרים לשגרת שעות שינה והבייביסיטר חזרה מהנופש שלה), למצוא רגע לעצמך לאימון ספורט, לקרוא ספר או חס וחלילה אמבטיה חמה.

ועוד דבר אחד אני מזמינה אותך לקחת לעצמך.

לקחת את תחילת השנה כהזדמנות לאפשר לעצמך לצאת למסע אימהי. לא צריך לנסוע רחוק אלא דווקא לעצור ולהתבונן מה מטריד אותך, מה קורה עם הילדים שלך, להתבונן על האמא שאת ועל הבית שלכם, לנסות להבין מה הרצונות והמחשבות שלך בכל הבלגן מסביב ולעבור דרך מבוקר עד ערב שתאפשר לך למצוא דרכים ליצר אווירה טובה בבית שלך, לחזק את עצמך, את הילדים, ואת הקשר איתם. כל זה יכול לקרות דרך יומן "מסע אימהי".

קני לך אותו וצאי לדרך. דרך צלחה.

כל הפרטים בקישור

רוצה כרטיסיות שיעזרו לילדיך להתארגן בבוקר?

השאירי מייל והן בדרך אליך

אולי יעניין אותך גם:

"לא בא לי" – איך מפסיקים את מלחמות הכוח מול הילדים?

אין הורה שלא מכיר את הסיטואציה בה אנחנו מבקשים מהילד ללכת להתקלח / לישון / לסגור את הטלוויזיה ומקבלים מהם "לא". ואז מתחיל כדור שלג בו אנחנו מנסים שוב, לא מצליחים, משחדים, מענישים, מבטיחים הבטחות, פוצחים במשא ומתן ובסוף אם כל אלו לא עובדים אז אנחנו פשוט משתמשים בכוח וזהו. ואז הבית הופך לשדה קרב ולאט לאט אנחנו מוצאים את עצמנו מחכים שהם ילכו כבר לישון או למסגרות כדי שלא נצטרך להתעמת שוב. 

להמשך קריאה >>

פעילות אחת שאל תפספסו בחופש הגדול

בימים רגילים של שלווה ושקט אני תמיד מציעה לנצל את החופש הגדול לזמן ללא תוכניות – זמן בו לא "חייבים לעשות", זמן שאין בו לו"ז צפוף ועמוס ויש בו אופציות לספונטניות שכל כך נדירה במהלך השנה כשיש לימודים, גנים, חוגים, שעורי בית ומפגשים עם חברים.

אבל השנה אני חושבת שצריך לנהוג אחרת.

להמשך קריאה >>

מה יחזק את הילדים שלכם ביום שהם חוזרים עם התעודה?

יום התעודות הוא יום מרגש אך גם מלחיץ עבור חלק מהילדים. אלו שפחות הלך להם השנה והם חוששים מהתגובה של המורה, מההשוואות עם החברים ומהתגובה בבית. גם ילדים שהלך להם יותר בקלות בלימודים לא פעם חוששים – "האם המורה תתן לי מה שמגיע לי", "איך אני ביחס לחברים שלי", "האם ההורים יראו כמה התאמצתי"?

להמשך קריאה >>

תעבירי את זה הלאה:

לשליחת הודעה בווטסאפ
1
במה אוכל לעזור?
Scan the code
נעים מאוד, זו שילי. במה אוכל לעזור?