מתי כבר ישנו את השם של החופש הגדול?

אפילו את "חופשת לידה" שינו ל"תקופת לידה והורות" (או בקיצור תלי"ה) אז למה בעצם שלא נכריז בזאת על הרצון להפוך את החופש הגדול ל... "תקופת קיץ", "אין סוף לחופש", "איך נסתדר כשאין מסגרות", "לאן בחופש", "ילדים-הורים "שורדים" בחופש", "קופונים בחופש" – יש לכן עוד רעיונות ברוח זו?!

אם נהיה רגע רציניות (לא חובה כמובן 😊) תכלס, החופש הגדול מביא איתו שלל חלומות לילדים שלנו וגם לנו.

הילדים חולמים על זמנים של "יחד" (איתנו, עם החברים ועם המשפחה המורחבת), אנחנו חולמות על זמנים של שקט (מכל מה שהביאה איתה השנה) וכולנו חולמים על חוויות ועל הרבה רגעים מיוחדים.

בפועל זה לא תמיד קורה ועכשיו כשנגמרו הקייטנות, הסבתות כבר עייפות, ונשארו עוד שבועיים לסחוב, השאלה איך לקרוא לחופשה רלוונטית יותר מתמיד 😊.

אז איזה טיפ מדריכת הורים כמוני יכולה בכל זאת לתת לכן בימים אלו אתן בטח שואלות?

דבר ראשון – הספירה לאחור החלה והחופש נגמר עוד שבועיים. עוד רגע כולנו נבלע בשיגרה השוחקת – לימודים, חוגים, ריצות מהעבודה לבית ויהיה לנו יותר קשה למצוא רגע של שקט. נסו למצוא אותו עכשיו.

דבר שני – נסו להוריד את ה"חייב" מהרשימות שלכן. שימו סימני שאלה במקום סימני קריאה. זה יקליל את הכל ויאפשר לנוח קצת מה"חופש".

דבר שלישי – זכרו שהאטרקציות הן לא העיקר אלא הזמן יחד. תאמינו לי שכאשר תחזרו הביתה ותשאלו את הילדים מה הם זוכרים או ממה הם הכי נהנו, אתן תהיו מופתעות מהתשובה.

אנחנו חושבות על נופים עוצרי נשימה, מפלי מים, מסעדה שווה והם יכולים לזכור את הסנוקר בדירה, את הסרט שראיתם בטלוויזיה יחד ואת השירים ששרתם באוטו. אין צורך למלא את הזמן במיליון חוויות אלא לנצל את הזמן להיות – זה כבר המון.

ודבר אחרון ולדעתי הכי חשוב – הקיץ אינו החופשה שלכן אלא חוויה משפחתית שאחריה צריך לתת לעצמנו זמן להירגע ולנוח בלי "אמא, אני צמא", "אבא, יש לי קקי", "אמא, הוא מעצבן אותי", "אבא, לא בא לי לצאת מהאוטו" ו… (תמשיכו לבד חחח). רגע לפני שאנחנו אורזים את ה"חופש" הגדול, אני מזמינה אותך לחלום על הזמן הזה עבור עצמך.

מצליחה? אם החלום הזה לא נראה לך בר יישום, אל תוותרי. אפשרי לעצמך רק כמה דקות פעם בשבוע. דקות אלו יאפשרו לך לעבור תהליך שבסופו תוכלי להעניק לעצמך את הרגעים הללו שכל כך חשובים עבורך. רגעים שיאפשרו לך לקחת אוויר ולמצוא את הכוחות להמשיך במסע ההורות שלך כי ה"חופשה" של החגים ממש מעבר לפינה. מזמינה אותך כבר היום להזמין את יומן "מסע אימהי" שיאפשר לך את כל זה. כל הפרטים בקישור. אל תבזבזי רגע. מגיע לך את זה.

רוצה כרטיסיות שיעזרו לילדיך להתארגן בבוקר?

השאירי מייל והן בדרך אליך

אולי יעניין אותך גם:

קורס ההורות הכי מומלץ

בשנים האחרונות יצאו הרבה קורסים, ספרים, הרצאות וטיפים דיגיטליים על מנת לחזק את ההורים ובעיקר לספר לכן מה "נכון" לעשות על מנת לקבל את הילד "המושלם" ולהיות האמא "המושלמת".

אני מניחה שאם את קוראת את הבלוג הזה אז כנראה שעד עכשיו לא מצאת את ההורות הנכונה לך ולילדים שלך ואת עדין מחפשת אותה.

להמשך קריאה >>

קניידלך למרק של פסח שהילדים אוהבים להכין וכמובן לאכול

אני משוגעת על קניידלך – יש לי מתכון מהמם של סבתא מרים שעובר איתי מחג לחג – אני בטוחה שתעופו עליו!
אני זוכרת את עצמי כילדה, עומדת על שרפרף בבית סבתא ומגלגלת את הקניידלך וזורקת אותם אחד אחרי השני לסיר והיום – אני עושה את זה עם ילדיי וזו יופי של מסורת משפחתית העוברת מדור לדור.

להמשך קריאה >>

תעבירי את זה הלאה:

לשליחת הודעה בווטסאפ
1
שלחו לי הודעה
Scan the code
שלום!
אשמח לדבר איתכם
שילי