סדר ט"ו בשבט שלנו

היום בערב זה ערב ט"ו בשבט, שיתכן שחלקכן שכחתן או לא מספיקות לציין אותו. שנה שעברה גם אני שכחתי ממנו, וכשנזכרתי, ישר התקשרתי לאיתי, בן שלי, והוא אמר – 'אמא, ברור שנחגוג עם פונדו שוקולד – כמו תמיד, לא?!'

לקח לי רגע אבל נזכרתי שאני זו שפתחה במסורת מאז שהיו ילדים, כל שנה בט"ו בשבט ישבנו סביב פונדו שוקולד וטבלנו פירות ושאר מטעמים.

זו המסורת שלנו והם זוכרים אותה. אין מרגש מזה. התרגשתי שהוא זכר את זה, וגם התרגשתי שרותם הבת שלי לקחה את הפונדו לצבא בכדי להמתיק את החג במסורת המשפחתית שלנו.

במהלך חיינו אנחנו מתחילים או ממשיכים מסורות, מייצרים טקסים, סדר יום או אפילו סדר ט"ו בשבט – פעילויות קטנות שיוצרות הזדמנות לחיבור והופכות לאוסף של זיכרונות וחוויות שנצרבות לשנים קדימה

אז היום בערב אני מזמינה אתכן לקנות חבילה של תותים, כמה בננות, 2 חבילה של שוקולד פרה (ממליצה על מריר) ושמנת מתוקה. להמיס במיקרו דקה (או על האש בסיר כפול), לערבב ולטבול יחד עם הילדים את התותים והבננות בפונדו החם – קצת להמתיק את התקופה ולהכניס לתוכה גם זיכרונות טובים ומסורות חדשות.

כי ט"ו בשבט זה חג שמציין את הזרעים שאנחנו שותלות היום, ושנקצור אותם עוד שנים קדימה.

רוצה כרטיסיות שיעזרו לילדיך להתארגן בבוקר?

השאירי מייל והן בדרך אליך

אולי יעניין אותך גם:

קורס ההורות הכי מומלץ

בשנים האחרונות יצאו הרבה קורסים, ספרים, הרצאות וטיפים דיגיטליים על מנת לחזק את ההורים ובעיקר לספר לכן מה "נכון" לעשות על מנת לקבל את הילד "המושלם" ולהיות האמא "המושלמת".

אני מניחה שאם את קוראת את הבלוג הזה אז כנראה שעד עכשיו לא מצאת את ההורות הנכונה לך ולילדים שלך ואת עדין מחפשת אותה.

להמשך קריאה >>

קניידלך למרק של פסח שהילדים אוהבים להכין וכמובן לאכול

אני משוגעת על קניידלך – יש לי מתכון מהמם של סבתא מרים שעובר איתי מחג לחג – אני בטוחה שתעופו עליו!
אני זוכרת את עצמי כילדה, עומדת על שרפרף בבית סבתא ומגלגלת את הקניידלך וזורקת אותם אחד אחרי השני לסיר והיום – אני עושה את זה עם ילדיי וזו יופי של מסורת משפחתית העוברת מדור לדור.

להמשך קריאה >>

תעבירי את זה הלאה:

לשליחת הודעה בווטסאפ
1
שלחו לי הודעה
Scan the code
שלום!
אשמח לדבר איתכם
שילי