סדר ט"ו בשבט שלנו

היום בערב זה ערב ט"ו בשבט, שיתכן שחלקכן שכחתן או לא מספיקות לציין אותו. שנה שעברה גם אני שכחתי ממנו, וכשנזכרתי, ישר התקשרתי לאיתי, בן שלי, והוא אמר – 'אמא, ברור שנחגוג עם פונדו שוקולד – כמו תמיד, לא?!'

לקח לי רגע אבל נזכרתי שאני זו שפתחה במסורת מאז שהיו ילדים, כל שנה בט"ו בשבט ישבנו סביב פונדו שוקולד וטבלנו פירות ושאר מטעמים.

זו המסורת שלנו והם זוכרים אותה. אין מרגש מזה. התרגשתי שהוא זכר את זה, וגם התרגשתי שרותם הבת שלי לקחה את הפונדו לצבא בכדי להמתיק את החג במסורת המשפחתית שלנו.

במהלך חיינו אנחנו מתחילים או ממשיכים מסורות, מייצרים טקסים, סדר יום או אפילו סדר ט"ו בשבט – פעילויות קטנות שיוצרות הזדמנות לחיבור והופכות לאוסף של זיכרונות וחוויות שנצרבות לשנים קדימה

אז היום בערב אני מזמינה אתכן לקנות חבילה של תותים, כמה בננות, 2 חבילה של שוקולד פרה (ממליצה על מריר) ושמנת מתוקה. להמיס במיקרו דקה (או על האש בסיר כפול), לערבב ולטבול יחד עם הילדים את התותים והבננות בפונדו החם – קצת להמתיק את התקופה ולהכניס לתוכה גם זיכרונות טובים ומסורות חדשות.

כי ט"ו בשבט זה חג שמציין את הזרעים שאנחנו שותלות היום, ושנקצור אותם עוד שנים קדימה.

רוצה כרטיסיות שיעזרו לילדיך להתארגן בבוקר?

השאירי מייל והן בדרך אליך

אולי יעניין אותך גם:

"לא בא לי" – איך מפסיקים את מלחמות הכוח מול הילדים?

אין הורה שלא מכיר את הסיטואציה בה אנחנו מבקשים מהילד ללכת להתקלח / לישון / לסגור את הטלוויזיה ומקבלים מהם "לא". ואז מתחיל כדור שלג בו אנחנו מנסים שוב, לא מצליחים, משחדים, מענישים, מבטיחים הבטחות, פוצחים במשא ומתן ובסוף אם כל אלו לא עובדים אז אנחנו פשוט משתמשים בכוח וזהו. ואז הבית הופך לשדה קרב ולאט לאט אנחנו מוצאים את עצמנו מחכים שהם ילכו כבר לישון או למסגרות כדי שלא נצטרך להתעמת שוב. 

להמשך קריאה >>

פעילות אחת שאל תפספסו בחופש הגדול

בימים רגילים של שלווה ושקט אני תמיד מציעה לנצל את החופש הגדול לזמן ללא תוכניות – זמן בו לא "חייבים לעשות", זמן שאין בו לו"ז צפוף ועמוס ויש בו אופציות לספונטניות שכל כך נדירה במהלך השנה כשיש לימודים, גנים, חוגים, שעורי בית ומפגשים עם חברים.

אבל השנה אני חושבת שצריך לנהוג אחרת.

להמשך קריאה >>

מה יחזק את הילדים שלכם ביום שהם חוזרים עם התעודה?

יום התעודות הוא יום מרגש אך גם מלחיץ עבור חלק מהילדים. אלו שפחות הלך להם השנה והם חוששים מהתגובה של המורה, מההשוואות עם החברים ומהתגובה בבית. גם ילדים שהלך להם יותר בקלות בלימודים לא פעם חוששים – "האם המורה תתן לי מה שמגיע לי", "איך אני ביחס לחברים שלי", "האם ההורים יראו כמה התאמצתי"?

להמשך קריאה >>

תעבירי את זה הלאה:

לשליחת הודעה בווטסאפ
1
במה אוכל לעזור?
Scan the code
נעים מאוד, זו שילי. במה אוכל לעזור?