על סבתות ואימהות

לא פעם אני נתקלת בתופעה הזו של סבתות וסבים שמתקשים עם דרך החינוך של ההורים...

"לא הייתי מתעקשת… הוא ילד גדול"

"אצלי בבית אין את החוקים שלכם, אצלנו הוא בא לעשות כיף – זה הכיף לבוא לסבתא"

טוב, נראה לי שאני נכנסת לשדה מוקשים אבל… טובת הילד או איך "נכון" לחנך חשובה אבל חשוב יותר לכבד את דרך החינוך של ההורים… כך שהילד יצמח פחות מבולבל ובטוח במקום בו הוא גדל.

מצד ההורים – כשסבתא אומרת איך צריך להיות ולמה… זה משאיר, לעיתים, הרגשה לא נעימה.

מצד הסבתא – היא רוצה להרגיש משמעותית, היא באמת מאמינה שהדרך שלה נכונה וטובה יותר, שיש לה ניסיון חיים עשיר יותר. ממש לא ממקום רע אלא מאמונה שזה עוזר, מועיל ומחזק.

השאלה האם כל זה עוזר?!

שינוי אי אפשר לייצר דרך הערות/ביקורת/פתרונות של אחרים. אולי זה עובד לרגע אבל בסופו של דבר זה חוזר להיות מה שהיה קודם. חשוב לעבור תהליך. לתת מקום למה שעולה, להבין מאיפה זה בא ובעיקר למצוא דרכים ופתרונות שמתאימים להורה / הורים/ ילדים משפחה ספציפית. אחרת זה פשוט לא עובד.

אז אם את סבתא שבאמת רוצה לעזור, את מוזמנת לתת לבת או הכלה שלך מתנה – את יומן מסע אימהי על מנת שהיא תמצא את השפה והדרך שנכונה לה ולמשפחה שלה

ואם את האמא שקוראת את הפוסט הזה – אז אני מזמינה אותך להשתמש במדריך הורות הפרקטי שלנו – יומן מסע אימהי או לתאם פגישה אישית בה תוכלי לפרוק, לחשוב יחד ולרקום מציאות שתתאים לך ולמשפחה שלך.

רוצה כרטיסיות שיעזרו לילדיך להתארגן בבוקר?

השאירי מייל והן בדרך אליך

אולי יעניין אותך גם:

קורס ההורות הכי מומלץ

בשנים האחרונות יצאו הרבה קורסים, ספרים, הרצאות וטיפים דיגיטליים על מנת לחזק את ההורים ובעיקר לספר לכן מה "נכון" לעשות על מנת לקבל את הילד "המושלם" ולהיות האמא "המושלמת".

אני מניחה שאם את קוראת את הבלוג הזה אז כנראה שעד עכשיו לא מצאת את ההורות הנכונה לך ולילדים שלך ואת עדין מחפשת אותה.

להמשך קריאה >>

קניידלך למרק של פסח שהילדים אוהבים להכין וכמובן לאכול

אני משוגעת על קניידלך – יש לי מתכון מהמם של סבתא מרים שעובר איתי מחג לחג – אני בטוחה שתעופו עליו!
אני זוכרת את עצמי כילדה, עומדת על שרפרף בבית סבתא ומגלגלת את הקניידלך וזורקת אותם אחד אחרי השני לסיר והיום – אני עושה את זה עם ילדיי וזו יופי של מסורת משפחתית העוברת מדור לדור.

להמשך קריאה >>

תעבירי את זה הלאה:

לשליחת הודעה בווטסאפ
1
שלחו לי הודעה
Scan the code
שלום!
אשמח לדבר איתכם
שילי