פעילות אחת שאל תפספסו בחופש הגדול

בימים רגילים של שלווה ושקט אני תמיד מציעה לנצל את החופש הגדול לזמן ללא תוכניות – זמן בו לא "חייבים לעשות", זמן שאין בו לו"ז צפוף ועמוס ויש בו אופציות לספונטניות שכל כך נדירה במהלך השנה כשיש לימודים, גנים, חוגים, שעורי בית ומפגשים עם חברים. אבל השנה אני חושבת שצריך לנהוג אחרת.

המלחמה הביאה איתה המון חוסר ודאות וחוסר שליטה אצל הילדים (גם אם אנחנו לא חווים את זה באופן בולט ביום יום) ולכן כל כך חשוב להכניס להם לשגרה איים של ודאות ושליטה דרך נעיצת דייטים גם בחופש הגדול.

אני יודעת שזה לא פשוט ליישום. אין מסגרות באוגוסט, לא לכולכן יש חופש מהעבודה או עזרה מהסבא והסבתא או תקציב לבייביסיטר, אבל הזמן האישי הזה אחד על אחד יפחית המון חיכוכים בתקופה מאד אינטנסיבית.  

איך עושים זאת?

 • מדפיסים לוח תכנון חודשי עבור יולי/אוגוסט (אם תרצו יש אחד כזה אצלי באתר  – הכנסו לקישור להורדה https://shailyshome.co.il/tools/)
 • מזמינים את כל אחד מהילדים לבחור יחד איתך אחר הצהרים אחד בחופש שבו הוא יוצא איתך לדייט. משך הפעילות כחצי שעה. לא צריך יותר.
 • בוחרים יחד מה תרצו לעשות –  חשוב להתייעץ עם הילד ולבחור מה תעשו. חלק מהדייט הוא שלב התכנון והוא חשוב לא פחות מהדייט עצמו.
 • זו ממש לא צריכה להיות פעילות שתעלה כסף או תהיה רחוקה מהבית. חפשו משהו פשוט שייתן לכם זמן לדבר ולהיות יחד.
 • מניחים על הכרית של הילד בלילה לפני הזמנה לדייט על מנת להזכיר לו שהמפגש איתו חשוב לך (מוזמנת להדפיס הזמנה מהאתר https://shailyshome.co.il/tools/).

ומה לא לעשות?

 • אל תביאו אחים למפגש ומצאו פתרון לחצי שעה לשאר האחים כשאתם יוצאים.
 • אל תבטלו או תשנו. הילד מחכה לדייט ותזוזה של מועד או ביטול מראה לו שיש דברים יותר חשובים ממנו.
 • לא לקבוע רק עם ילד אחד – חשוב לנעוץ פגישות עם כולם כך שבמהלך החופש הגדול לכל ילד יהיה פעם אחת דייט כזה והוא ידע שגם תורו מגיע.
 • תנסו לא לקחת לדייט פלאפון, ואם אין ברירה אז לשים אותו על שקט ולא להוציא אותו בזמן הדייט – פלאפונים לא מאפשרים לך וגם לילד להיות נוכחים ברגע זה ממש.
 • אל תבנו הרים וגבעות עבור מפגש זה. עשו אותו פשוט, מעט זמן ובלי הרבה ציפיות.
 • אל תעמיסו במפגשים. אחת לשבוע וחצי או שבועיים מספיק. נשארו 6 שבועות לחופש. פזרו את המפגשים לאורך כל החופש. עומס גורם לביטולים וזה חבל.

והעיקר תזכרו את המטרה – לייצר איים של ודאות תוך שאנחנו מוצאים הזדמנות להראות לילד שלנו כמה הוא חשוב לנו ולתת לו מקום ייחודי משלו.

חופשה נעימה.

*לוח החודש וההזמנה למפגש הם חלק מתוך יומן "מסע אימהי" שיצרתי אשר זמין לרכישה באתר.

רוצה כרטיסיות שיעזרו לילדיך להתארגן בבוקר?

השאירי מייל והן בדרך אליך

אולי יעניין אותך גם:

"לא בא לי" – איך מפסיקים את מלחמות הכוח מול הילדים?

אין הורה שלא מכיר את הסיטואציה בה אנחנו מבקשים מהילד ללכת להתקלח / לישון / לסגור את הטלוויזיה ומקבלים מהם "לא". ואז מתחיל כדור שלג בו אנחנו מנסים שוב, לא מצליחים, משחדים, מענישים, מבטיחים הבטחות, פוצחים במשא ומתן ובסוף אם כל אלו לא עובדים אז אנחנו פשוט משתמשים בכוח וזהו. ואז הבית הופך לשדה קרב ולאט לאט אנחנו מוצאים את עצמנו מחכים שהם ילכו כבר לישון או למסגרות כדי שלא נצטרך להתעמת שוב. 

להמשך קריאה >>

מה יחזק את הילדים שלכם ביום שהם חוזרים עם התעודה?

יום התעודות הוא יום מרגש אך גם מלחיץ עבור חלק מהילדים. אלו שפחות הלך להם השנה והם חוששים מהתגובה של המורה, מההשוואות עם החברים ומהתגובה בבית. גם ילדים שהלך להם יותר בקלות בלימודים לא פעם חוששים – "האם המורה תתן לי מה שמגיע לי", "איך אני ביחס לחברים שלי", "האם ההורים יראו כמה התאמצתי"?

להמשך קריאה >>

איך לעזור לילדים להתמודד עם אובדן במשפחה?

לפני כמה ימים קמנו משבעה של אמא שלי שהלכה לעולמה בפתאומיות אחרי ששבוע לפני כן גילו לה סרטן בלבלב במצב קשה. המעבר החד בין סבתא שקצת כואבת לה הבטן לבשורה הזו והטרוף שהינו בו בשבוע הזה בבית החולים לא נתפסים. כל יום עוד ועוד בשורות ואנחנו מנסים להחזיק את הראש מעל המים. היינו סביבה 24/7. לא באמת הבנו את חומרת המצב ובטח לא האמנו עד כמה אלו השעות האחרונות.

להמשך קריאה >>

תעבירי את זה הלאה:

לשליחת הודעה בווטסאפ
1
במה אוכל לעזור?
Scan the code
נעים מאוד, זו שילי. במה אוכל לעזור?