על מסכים וכל מה שביניהם

חופשת הפסח כבר מאחורינו ועימה כבר קיבלנו את ה"פרומו" לקראת מה שמחכה לנו בחופש הגדול – אנחנו, שרק רצינו ליצר שקט תעשייתי ואם אפשר, אז גם לחלום על "זמן איכות משפחתי", מתמודדים עם מסכים (מכל הסוגים), מריבות ומצבי רוח משתנים.

אני לא מפסיקה לשמוע על מסכים, הם גוזלים תשומת הלב, למשל כשאנחנו יוצאים לטיול משפחתי ובסוף הטיול כל מה שהם זוכרים זה שלא היה אינטרנט ב.. 😊

מצד אחד, אני רוצה שקט ומצד שני אני רוצה "להצליח" לצאת איתם מהבית ולהיות יחד – איך עושים את זה? בקושי הצלחתי לעבור את אותם השבועיים של חופשת הפסח – אז איך אני אתמודד עם חודשיים בחופש הגדול?

פה לא תקבלו הוראות הפעלה (שאותם אפשר לקרוא בכל מקום) אלא דרך להסתכל על המסכים קצת אחרת, לחשוב יחד מה עולה לנו, ולא רק לילדים שלנו, כשאנחנו נגשים למסך. זכרו, מה שעולה אצלכם גם עולה אצל הילדים שלכם. לא פעם אנחנו רוצים להתנתק מ"הכאן" דרך בריחה אל המסך.

זה נשמע לא הגיוני, אבל אם תחשבו על זה ותתחילו להסתכל סביב תגלו שיש קשר בין הרגע בו אנשים נגשים למכשיר לבין הסיטואציה בה הם נמצאים.

מימים יממה, אנשים היו פונים ל"הסחות" כאשר היה להם לא נוח או קשה – מדובר בהתנהגות שהפכה לאוטומטית, לכן אנחנו אפילו לא מזהים כשזה קורה ולא מבינים שיש כאן סיבה.  

זה לא קורה רק במסכים, אפשר לראות את זה בכל מה שקשור לאכילה, לקניות, ספרים, לרצון להצטרף לאתגרים מיוחדים (מרתונים וכל השאר).

אם נרצה לעזור לילדים שלנו לצאת מהדפוס הזה, חשוב קודם כל שאנחנו ננסה להבין למה זה קורה לנו. מתי אני עושה את זה? למה עולה לי הרצון להושיט את היד לנייד, לפתוח את המקרר או לצאת לקניות דווקא עכשיו?

זה לא קורה רק לילדים שלנו, זה קורה גם לנו, כי קשה לנו להרגיש ולחוות חלקים פחות נוחים/נעימים של החיים.

אנחנו ההורים חושבים שדרך חוקים, הוראות ומריבות, נצליח להוציא אותם מהמסכים אבל זה לא יקרה, כשנתחיל להתבונן במציאות ונבין את סיבות ה"בריחה" נוכל לעזור לעצמנו וילדים לצאת מהמסכים.

הילדים שלנו זקוקים לנו – הם צריכים אותנו שם איתם, שנבין מה הם מרגישים ונעזור להם להתמודד עם הקושי.

הקושי והתסכול של הילד נראה לנו שקשור לזה שאין לו מסכים, אבל זה לא זה, מה שבאמת מפחיד אותו זה שהוא יצטרך לפגוש את מה שהוא מנסה לברוח ממנו.

ומה איתנו? לנו קשה להיות עם התסכול שלו – עם הבכי, הכעס וכל מה שעולה כאשר הילד שלנו צריך להתמודד עם זה ולכן אני מציעה לכם יד  – אתם לא לבד. נעשה את זה יחד.

יש לנו נטייה טבעית למלא את הזמן – בבילוים, בספרים, בבישולים, בקניות, בספורט וכל האחרים – זה לא שונה ממסכים.

עשו פחות ותנו לעצמכם ולילדים שלכם זמן להיות עם הדברים.  

רוצה כרטיסיות שיעזרו לילדיך להתארגן בבוקר?

השאירי מייל והן בדרך אליך

אולי יעניין אותך גם:

תעבירי את זה הלאה:

לשליחת הודעה בווטסאפ
1
במה אוכל לעזור?
Scan the code
נעים מאוד, זו שילי. במה אוכל לעזור?